2017’nin en iyi startup ürünleri

ISPO’nun Brandnew 2018 yarışmasını kazanan startup ürünleri belli oldu…

ISPO’nun düzenlediği ve yılın en iyi sport startuplarının seçildiği Brandnew 2018’in kazananları belli oldu.

28-31 Ocak tarihlerinde Münih’te düzenlenecek etkinlikte ödüllerin verileceği Brandnew 2018’de spor endüstrisine startup olarak giriş yapan fikirler farklı kategorilerde değerlendirildi.

 

Genel kazanan: My Esel

My Esel ahşap bir bisiklet. Daha önce de ahşap bisikletler görmüştük. Ama Avusturya’da kurulan My Esel, bisikleti kullanacak kişinin kişisel geometrisine göre tasarlanıyor.

 

Kış Hardware’i: Boardie

 

 

Boardie kış sporları yapanlar için rahat bir telesiyej fikri. Daha geniş, ergonomik ve dayanıklı bir telesiyej barı olan Boardie kayak merkezlerinde ücretsiz olarak dağıtılıyor. Startup ise geliri bu telesiyej barının altındaki alana reklam alarak elde etmeyi planlıyor

 

En iyi aksesuar: Tubolito

Tubolito bisikletler için özel bir iç lastik üretiyor. Bu iç lastik yüzde 65 daha hafif ve iki kat dayanıklı. Hem dağ hem de yarış bisikletleri için tasarlanmış.

 

Fitness Dalı: Biorower

Biorower gerçik kürek kayıklarındaki tasarım baz alınarak üretilmiş. Oturduğunuz yerde kürek çekme antrenmanı için ideal. Kürekler suyun direnci ile aynı direnci sağlıyor.

 

Giyilebilir teknoloji: Microsfere

Hava kirliliğinin yoğun olduğu yerlerde sporcuların rahat nefes alabilmesi için üretilmiş bir maske. Akıllı hava akımı sistemi uzun spor aktivitelerinde iyi bir hava akımı sağlıyor. Maske aynı zamanda akıllı telefona bağlanarak performans verisi aktarıyor.

 

Sosyal Sorumluluk Dalı: The Social Mercenary

Gana’nın geleneksel kıyafetleri ve giysilerine modern bir dokunuş. Gana’nın Kente adı verilen kumaşlar ile modern ürünler tasarlayan bir startup.

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir