Audi ve Airbnb tüm yaratıcılığını ortaya koyarsa

Bayern Münih’in sponsorları Airbnb ve Audi kafa kafaya verdiler ve bir aileye unutulmaz bir deneyim yaşattılar…

Bir promosyon düzenlenirken sunulan fırsat sadece orijinal olmamalı aynı zamanda promosyonu kazananlara unutulmaz anlar da yaşatmalı.

Bu yaz Bayern Münih’in sponsorları Audi ve Airbnb de spor pazarlaması için tam olarak bunu yaptı.

Ağustos ayında düzenlenen Audi Cup’ta Airbnb ve Audi promosyonlarında unutulmaz bir deneyim yaşatmak istedi. Her iki takımın da pazarlama ekibi kafa kafaya verdi ortaya çok orijinal bir iş çıktı.

Sonuç olarak Allianz Arena bir aile çin özel bir eve dönüştürüldü.

Bayern Münih, Liverpool, Atletico Madrid ve Napoli’nin mücadele ettiği Audi Cup’ta promosyonu kazanan aile sadece iki gün süren turnuvayı statta izleme şansını yakalamadı, bu maçları çok farklı bir deneyimle izledi.

Airbnb stadın kenarına iki yatak odası ve bir banyodan oluşan bir çeşit ev yaptı. Aile iki gün boyunca zamanlarının çoğunu burada geçirdi.

Evde olmadıklarında aile Bayern’in tesislerinde vakit geçirdi ve Audi’nin son modellerinin test sürüşlerini yaptı.

Bayern Münih’in savunma oyuncusu ve Audi’nin marka elçisi Jerome Boateng bu aileye ev sahipliği yaptı.

İlk gün aile maçları izleyip tipik bir Baverya şölenine katıldıktan sonra kimsenin uyumadığı bir yerde uyudu: Allianz Arena’da.

İki marka da bu aileye gösterebilecekleri en iyi ev sahipliğini göstermeye kararlıydı.

Ailenin Allianz Arena ve havaalanı transferlerini Audi yaptı. Hem de Audi’nin otomatik pilotlu modeli A7 Jack ile.

Bir insanın başına bir kez gelebilecek bu deneyim taraftarlara artistik ve yaratıcı bir hikaye yazılmasının istenmesiyle başladı. Airbnb’nin pazarlama ekibi bir çok hikayeyi gözden geçirdi ve iki çocuk sahibi Bavyeralı bir ailenin yazdığı hikayenin en iyisi olduğunu karar verdiler.

Projenin içine bir başka sponsorun Audi’nin devreye girmesiyle beraber ortaya çok yaratıcı bir iş çıktı. Hem bir aile unutamayacağı bir deneyim yaşadı hem de Audi ve Airbnb pazarlama yaratıcılığı konusunda ellerinde ne var ne yok ortaya koyma şansı yakaladı.

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir