Bayern’in iki efsanesi şimdi aktif birer iş adamı

Oliver Kahn Goalplay, Philippe Lahm ise Fanmiles ile spor girişimciliği sahasında yerlerini aldılar

Girişimcileri bir araya getiren Bits & Pretzels fuarı 24 Eylül’de Münih’te beşinci kez organize ediliyor. Bu yılki fuara Bayern Münih’in ve Alman Milli Takımı’nın efsane kalecisi Oliver Kahn ve Philipp Lahm yatırımcı kimlikleriyle yer alacak ve keynote konuşmacı olarak konuşma yapacaklar.

Oliver Kahn ve Goalplay

Oliver Kahn’ın sahibi olduğu şirket Goalplay. Şirket tamamen kaleciler ve kaleci olmak isteyenlere yönelik hizmet ve ürünler sunuyor. Buna benzer bir örneği geçtiğimiz Mayıs ayında dünyanın en ünlü freestyle futbolcularından bir tanesi olan ve kendi freestyle futbol markasını kuran Tobias Beck ile Sportup Konferansı’nda da ele almıştık. Elit sporcular kendi branşlarına ilişkin eksikleri ve ihtiyaçları da en iyi analiz eden ve anlayabilen kişiler aslında.

Kahn’ın kalecilerin neye ihtiyaçları olduğu konusundaki deneyimi tartışılmaz, efsane isim tecrübesini iş alanına da yansıtmak istiyor. Goalplay ürün ve hizmetler sunuyor. Ürünleri arasında özel geliştirdikleri el yapımı kaleci eldivenleri ve formalar var. Hizmet olarak ise kaleci olarak kendisini geliştirmek isteyenlere antrenörlük ve eğitim sunuyorlar. Basit video antrenmanlarından kalecilik kamplarına kadar antrenörlük hizmetleri geniş bir yelpazede bulunuyor. Kahn ile birlikte ekipte üç tane deneyimli kaleci antrenörü bulunuyor. Kahn’ın iş alanı olarak son derece spesifik ve çok az kişinin girdiği bir alana adım attığını söyleyebiliriz.

Philipp Lahm ve Fanmiles

Fuara katılan bir diğer isim, Oliver Kahn’ın eski takım arkadaşı Philipp Lahm. Lahm iş alanında aktif bir yatırımcı olarak görünüyor. Balsam üreten Sixtus Werke Schliersee’nin hisselerine sahip olan Lahm aynı zamanda Berlin’de kurulan Fanmiles isimli startup’a da yatırım yaptı. Fanmiles, futbol taraftarlarına checkinleriyle, aldıkları ürünlerle bonus veren bir çeşit loyalty programı. Philipp Lahm kendi şirketi Philipp Lahm Holding ile aktif iş hayatına futbolu bırakmasıyla beraber hızlı bir şekilde devam ediyor.

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir