Rafa Marquez neden başka marka su içmek zorunda?

2018 Dünya Kupası’ndaki ilk maçlarında Almanya’yı 1-0 yenerek turnuvaya iyi bir başlangıç yapan Meksika’nın veteran oyuncusu Rafa Marquez’in başı ABD ile dertte. Matthaus, Buffon ve Carbajal ile birlikte beşinci Dünya Kupası turnuvasında oynayan Marquez takım arkadaşlarıyla aynı marka suyu bile içemiyor.

Neden mi?

39 yaşındaki futbolcu Meksika’nın uyuşturucu baronlarından Raul Flores Hernandez ile yakın ilişkide olduğu nedeniyle ABD hükümeti tarafından istenmeyen adam ilan edildi. ABD Hazine Bakanlığı Marquez’i bu uyuşturucu örgütünün önemli profilde bir üyesi olarak görmeye başladı. Suçlamaları red eden Marquez ismini temizlemeye çalışırken Rusya’da günlerini takım arkadaşlarından farklı bir şekilde devam ettiriyor.

Marquez’in herhangi bir ABD markasıyla görüntü vermesi tamamen yasak. Bu yüzden Rafa Marquez antrenman formasının sponsoru olan Coca-Cola’nın logosunu taşıyamıyor.  New York Times’ın haberine göre Marquez maç esnasında Coca-Cola’nın markası olan Powerade de içemiyor.

Marquez kariyerinin en iyi oyununu sergilese bile bir maçta maçın oyuncusu seçilmesi çok zor. Zira Budweiser’in sponsor olduğu bu ödülün Marquez’e verilmesi neredeyse imkansız. Marquez maç sonrasında Coca-Cola, Budweiser, MacDonald’s markalarının önünde olacağı için röportaj da veremiyor.

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir