Adidas sporu, modayı ve müziği bir masada birleştirdi

Yıldız sporculardan moda tasarımcılarına, müzisyenlerden modellere kadar birçok ünlü, Adidas “Here To Create” kampanyası dahilinde çekilen Calling All Creators reklamında bir araya geldi.

 

Adidas ve 72&Sunny ajansının iş birliğiyle hazırlanan reklam filminde, Barcelona’nın yıldızı Lionel Messi, kadın basketbolunun önde gelen isimlerinden olan Connecticut Sun oyuncusu Chiney Ogwumike, NBA ekibi Portland Trail Blazers’tan Damian Lillard, ABD Kadın Futbol Ligi takımlarından Portland Thorns’un orta saha oyuncusu Lindsey Horan, NFL ekiplerinden Green Bay Packers’ın oyun kurucusu Aaron Rodgers, Paul Pogba ve NBL takımı Houston Astros için oynayan Carlos Correa buluştu. Bu sporculara, rap şarkıcısı Pusha T, Daft Punk üyesi Pharell Williams ve moda tasarımcısı Alexander Wang ile süper model Karlie Kloss da eşlik etti.

https://www.youtube.com/watch?v=sLmpxY_XRMU

 

Bir dakika süren reklamda bir sofra etrafında bir araya gelen ünlüler, “Calling all creators: those with the need to make something new.” (Yeni bir şeyler yapmak için bütün yaratıcılara çağrımızdır!) sözüyle başlayıp markanın manifestosunu parça parça okuyor. Reklamın devamında ünlüler, “Here to Create” sloganı etrafında moda, müzik ve spor hakkında felsefi bir tavırla konuşmaya başlıyor. Adidas bu reklamda, vermek istediği mesaja odaklanarak ünlülerin yaratacağı ortak etkiye güvenmiş gibi görünüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=9shYgnn67KU

 

 

Adidas’ın YouTube kanalında dün yayınlanan reklam, ABD, Çin, Japonya, Birleşik Krallık, Güney Kore, Kanada ve Fransa’nın da aralarında bulunduğu 33 ülkede gösterilecek. “Calling All Creators” internetin yanı sıra, ABD’deki sinemalarda reklam kuşağı sırasında ve NBA’in Noel oyunlarında da yayınlanacağı belirtildi.

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir