2018 Pyeongchang Kış Olimpiyatları öncesinde Britanya Takımı’nın pazarlamacılarının önünde ciddi bir iş vardı. Daha önce çok fazla medyaya çıkmayan ve isimleri çoğu kişi tarafından bilinmeyen bu kış sporcularının tanıtılması gerekiyordu.

Britanya Takımı’nın pazarlama ekibinin başındaki Chris Ross “Bir çok sporcu Britanya kamuoyu tarafından tanınmıyordu” diyor. Futbol, rugby ve kriketin popüler olduğu bu ülkede diğer bütün ülkelerde olduğu gibi kış sporcuları çok tanınmıyordu.

Ross bu sporculara bir sosyal influencer olarak yaklaşmaya karar verdi. Çünkü Kış Olimpiyatları boyunca tanınmayan sporcuların yaratacağı etki pek fazla olmayacaktı. Ross bu sporcular için bir hikaye hazırlamaya başladı.

https://youtu.be/7HARTGrVMPs

 

Olimpiyatlar’dan 100 gün önce “Great Rewards The Brave” kampanyasını başlattılar. Bu sefer Britanya Takımı hiç olmadığı kadar dijitale yönelmişti. Bunun için pazarlama ekibi Facebook, Instagram, Snapchat ve Twitter ile iş ortaklğına girişti. Bu kanallara tabii ki BBC ve Eurosport da dahil oldu.

Kampanya kapsamında yapılan en ilginç işlerden biri forma giydirme etkinliği oldu. Adidas’ın merkezinde yapılan etkinlikte medya ve kamu sporcularla Olimpiyatlar’a gitmeden önce buluştular.

Etkinlikte sporcular bir oyuncak kutusunun içine aksesuarları ve kıyafetleriyle girdiler.

Britanya Kış Olimpiyatları Takımı bu yaratıcı çalışma sayesinde Kış Olimpiyatları’nda bir tanınırlık elde etti mi bunu organizasyon sona erdikten sonra göreceğiz. Fakat son zamanların en yaratıcı forma törenlerinden biri olduğuna şüphe yok.

A post shared by Penny Coomes (@pennycoomes) on

A post shared by Nick Gleeson (@nickgleeson_) on

A post shared by Kathryn Thomson (@kathrynjt26) on

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir