Spor sütyeni pazarında Nike’tan teknolojik adım

Nike’ın yeni çıkardığı spor sütyeni Motion Adapt Bra, emniyet kemeri gibi çalışıyor….

Spor kıyafetleri pazarında son yıllarda çok hızlı büyüyen br ürün kategorisi var: Spor sütyenleri.

Geçtiğimiz yaz Business of Fashion’ın yayınladığı rapora göre ABD’de giyim pazarında spor sütyenleri yüzde 20’lik yani 3.5 milyarlık büyüme kaydetti. Bu durum elbette ki markaların çalışmalarını da yönlendirmelerini sağlıyor.

Hızlı büyüyen spor sütyeni pazarından Nike, teknoloji ile payını arttırmaya çalışıyor. Bu sebepten dolayı da yeni bir ürün çıkardılar.

Nike’ın yeni duyurduğu Nike Motion Adapt Bra, “Adaptive Technology” kullanıyor. Bu sütyen sporcunun ihtiyacına göre hareket ediyor. Özel bir köpük ve polimerin kullanıldığı sütyende yavaş hareketlerde vücutla beraber hareket ediyor. Hızlı ve ani hareketlerde ise kilitlenip, sertleşerek sporcuya destek veriyor. Bu teknoloji tıpkı arabalarda kullanılan emniyet kemerlerini taklt ediyor.

Nike sütyenlerinin tasarım yöneticis Nicole Rendone “Bu özel madde çok esnek ve vücudun şekline uyum sağlıyor. Düşük ve yavaş hareketlerde sütyen hareket ediyor. Eğer sütyenin ön tarafını çekerseniz kumaşın elinizle hareket ettiğini görürsünüz. Fakat bu kumaşı çok hızlı çekerseniz kilitlenerek harekete karşı koyar. Spor yapanlar için desteğin çok önemli olduğunu göz önünde bulundurduğunuzda bu çok büyük bir fayda sağlıyor” diyor. 

Nike’ın yeni spor sütyeni şu an için online mağazada ve seçilmiş noktalarda satılıyor.

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir